lauantai 22.2.2020 | 10:57
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
Urheilu

Kalajoen alakoulujen välisten urheilukisojen tulokset

Kalajokiseutu
Pe 6.9.2019 klo 12:40

Olet lukenut 1/5 ilmaista artikkelia.

Kalajoen alakoulujen väliset urheilukisat Merenojan kentällä 4.9.2019.

3.-4. lk tytöt 1000 m: 1.Sandra Heikkilä Pohjank 3.53, 2. Matilda Mehtälä Pohjank 4.14, 3. Ronja Aarnio Raumank 4.16, 4. Milla Kärkkäinen Rahja 4.17, 5. Emmiina Tolonen Mehtä 4.17, 6. Tuuli Muuraiskangas Raumank 4.20, 7. Ella Rajala Vuorenk 4.22, 8. Ilona Kytöharju Pohjank 4.29, 9. Aurora Kukko Pohjank 4.30, 10. Susanna Ruusunen Rauman 4.38, 11. Emma Hukka Rahja 4.39,12. Iisa Ojala Pohjank 4.40, 13. Carola Parhiala Rautio 4.40, 14. Mira Kontio Rautio 4.43, 15. Lotta Nevanperä Pohjank 4.47, 16. Hilma Mäkitalo Raumank 4.51, 17. Lyydia Kangas Tynkä 4.53, 18. Minja Nevanperä Rahja 4.53, 19. Milja Junnikkala Vuorenk 4.54, 20. Elli Lapinoja Tynkä 4.56, 21. Marianna Sorvari Mehtä 4.57, 22. Siiri Joki-Erkkilä Tynkä 4.58, 23. Marja Eteläniemi Mehtä 4.58, 24. Nella Salmu Etelä 4.59, 25. Milla Sorvari Mehtä 5.13, 26. Minea Kinaret Etelä 5.20, 27. Roosa Raudasoja Etelä 5.40, 28. Sofia Kattilakoski Etelä 5.42, 29. Sylvi Karppinen Vuorenk 5.57, 30. Suvi Vihelä Vuorenk 5.59.

3.-4. lk tytöt pituus: 1. Eva Ferreira Etelä 347, 2. Hilma Mäkitalo Rkari 20, 3. Aurora Kukko Pohjank 314, 4. Sandra Heikkilä Pohjank 311, 5. Jenni Kauppi Etelä 307, 6. Milla Kärkkäinen Rahja 301, 7. Venla-Sofia Rahja Tynkä 297, Minea Kinaret Etelä 297, 9. Marianna Sorvari Mehtä 295, Ella Rajala Vuorenk 295, 11. Ronja Aarnio Rkari 293, 12. Peppiina Ylitalo Tynkä 290, 13. Susanna Ruusunen Rkari 289, 14. Tuisku Uusitalo Rkari 288, Milla Sorvari Mehtä 288, 16. Lyydia Kangas Tynkä 287, 17. Riina Mäkelä Pohjank 283, 18. Sanni Karekivi Pohjank281, 19. Julia Humalajoki Vuorenk 276, 20.

Alma Pataki Pohjank 275, 21. Mira Kontio Rautio 274, 22. Sofia Vihelä Vuorenk 274, 23. Emma Hukka Rahja 267, 24. Matilda Mehtälä Pohjank 258, 25. Annika Yliverronen Rautio 255.

3.-4. lk tytöt keihäs: 1. Vilhelmiina Kärkinen Tynkä 13.65, 2. Leena Puranen Rkari 11.22, 3. Lilja Somero Vuorenk 9.97, 4. Olivia Tuomela Pohjank 9.76, 5. Riina Stenbäck Tynkä 9.54, 6. Sofia Vihelä Vuorenk 9.51, 7. Emmiina Tolonen Mehtä 9.20, 8. Enni Tolonen Mehtä 9.18, 9. Salli Ojatalo Rkari 8.83, 10. Milja Junnikkala Vuorenk 8.69, 11. Aurora Kukko Pohjank 8.68, 12. Aino Myllymäki Rautio 8.47, 13. Anni Pentti Rkari 8.45, 14. Sonja Kallio Tynkä 7.95, 15. Ilona Kytöharju Pohjank 7.73, 16. Mimi Kalliomäki Tynkä 7.60, 17. Sofia Kattilakoski Etelä 7.49, 18. Ronja Rajaniemi Etelä 7.21, 19. Essi Hautala Pohjank 6.38, 20, Annika Yliverronen Rautio 5.62, 21.Lotta Nevanperä Pohjank 5.61, 22. Hilma Mäkitalo Rkari 5.22, 23. Nella Salmu Etelä 4.51.

3-4 lk tytöt kuula: 1. Alisa Saukko Mehtä 5.23, 2. Vilhelmiina Kärkinen Tynkä 4.94, 3. Hilda Heikkilä Vuorenk 4.85, 4. Enni Tolonen Mehtä 4.59, 5. Emilia Nauha Pohjank 4.52, 6. Suvi Vihelä Vuorenk 4.49, 7. Mimi Kalliomäki Tynkä 4.46, 8. Aino Myllymäki Rautio 4.45, 9. Melisa Rauha Pohjank 4.42, 10. Leena Puranen Rkari 4.40, 11. Ylva Junnikkala Pohjank 4.27, 12. Elli Lapinoja Tynkä 4.10, 13. Sofia Kattilakoski Etelä 4.01, 14. Mira Kontio Rautio 4.00, 15. Veera Isopahkala Vuorenk 3.96, 16. Ronja Aarnio Rkari 3.85, 17. Aino Luhtio Etelä 3.71, 18. Isla Mäkelä Pohjank 3.70, 19. Olivia Tuomela Pohjank 3.69, 20. Frida Lindholm Pohjank 3.64, 21. Essi Pernu Rkari 3.63, 22. Roosa Raudasoja Etelä 3.58.

3-4 lk tytöt 60 m: 1. Eva Ferraira Etelä 9.776, 2. Sandra Heikkilä Pohjank 10.077, 3. Frida Lindholm Pohjank 10.236, 4. Milla Kärkkäinen Rahja 10.276, 5. Lotta Nevanperä Pohjank 10.363, 6. Susanna Ruusunen Raumank 10.394, 7. Sanni Karekivi Pohjank 10.472, 8. Hilda Heikkilä Vuorenk 10.486.

3-4 lk pojat 1000 m: 1. Joonantan Jaatinen Etelä 3.48, 2. Konsta Saarela Etelä 4.03, 3. Niilo Anttiroiko Pohjank 4.05, 4. Alvar Sorvari Vuorenk 4.11, 5. Onni Ojatalo Raumank 4.16, 6. Jimi Ketola Pohjank 4.19, 7. Julius Ängeslevä Etelä 4.26, 8. Martti Märsylä Pohjank 4.31, 9. Juuso Nikupaavo Pohjank 4.32, 10. Markus Mehtälä Mehtä 4.35, 11. Aarni Jokitalo Rautio 4.36, 12. Jose Rautakoski Rautio 4.38, 13. Luka Lämsä Rautio 4.40, 14. Otto Vasankari Pohjank 4.42, 15. Frans Suni Vuorenk 4.46, 16. Jan Manninen Vuorenk 4.50, 17. Luka Pennala Vuorenk 4.51, 18. Eino Siipo Vuorenk 5.03, 19. Eeli Marttila Tynkä 5.05, 20. Niko Nauha Tynkä 5.12, 21. Arttu Kallio Tynkä 5.15, 22. Samu Kurkikkala Raumank 5.45, 23. Jaakko Mehtälä Mehtä 5.49, 24. Jarno Keskitalo Mehtä 5.50, 25. Antto Saukko Mehtä 5.55, 26. Oliver Kutasi Pohjank 6.27, 27. Lalli Perttula Vuorenk 6.30.

3-4 lk pojat korkeus: 1. Markus Kyösti Rkari 115, 2. Veeti Sorvari Etelä 110, 3. Topi Kahila Pohjank 110, 4. Julius Ängeslevä Etelä 105, 5. Eeli Marttila Tynkä 100, 6. Nauha Niko Tynkä 100, 7. Jimi Ketola Pohjank 100, 8. Onni Ojatalo Rkari 95, Alvar Sorvari Vuorenk 95,10. Niki Annala Vuorenk 95, Samu Väisänen Pohjank 95, Luukas Lehtinen Pohjank 95, 13. Jiri Alatalo Rautio 90, Samuel Simi Tynkä 90, Oliver Kutasi Pohjank 90, 16. Joni Kotkavaara Pohjank 90, 17. Jaakko Vuotila Rkari 85, Jerry Mäkelä Rkari 85, Markus Mehtälä Mehtä 85, 20. Jarno Keskitalo Mehtä 80, Eino Siipo Vuorenk 80, 22. Martti Märsylä Pohjank 80.

3-4 lk pojat keihäs: 1. Jeremias Bäckman Pohjank 19.12, 2. Niilo Pulkkinen Etelä 18.37, 3. Pentti Torvi Rkari 16.45, 4. Joosa Rautakoski Pohjank 14.98, 5. Atte Rautakoski Pohjank 14.96, 6. Remu Hihnala Rautio 13.96, 7. Aleksi Kalliokoski Pohjank 13.12, 8. Aarni Jokitalo Rautio 12.86, 9. Leevi Isopahkala Etelä 12.19, 10. Petrus Isopahkala Etelä 11.90, 11. Joel Eskelinen Pohjank 11.58, 12. Niko Nauha Tynkä 11.52, 13. Ville Okkonen Rautio 11.40, 14. Juuso Rönn Vuorenk 11.39, 15. Antto Saukko Mehtä 10.53, 16. Frans Suonvieri Pohjank 10.22, 17. Niilo Rantala Tynkä 9.92, 18. Lauri Vuotila Rkari 9.65, 19. Lauri Pyhälä Tynkä 9.19 , 20. Frans Suni Vuorenk 6.87, 21. Jaakko Mehtälä Mehtä 6.58.

3-4 lk pojat kuula: 1. Santeri Okkonen Pohjank 7.28, 2. Pentti Torvi Rkari 6.39, 3. Elmeri Lankila Pohjank 5.91,4. Remu Hihnala Rautio 5.70, 5. Lenne Perttula Vuorenk 5.64, 6. Jaakko Vuotila Rkari 5.61, 7. Ville Okkonen Rautio 5.55, 8. Leevi Ritola Rahja 5.52, 9.Teemu Pahikkala Etelä 5.48,10. Aleksi Turunen Pohjank 5.47, 11. Jaakko Vierimaa Tynkä 5.43, 12. Severi Markkanen Vuorenk 5.37, 13. Antto Saukko Mehtä 5.16, 14. Konsta Saarela Etelä 5.13, 15. Leevi Heikkinen Tynkä 4.81, 16. Aaron Kurikkala Rkari 4.80, Niilo Pulkkinen Etelä 4.80, Maxwell Tuomimäki Pohjank 4.80, 19. Markus Nevanperä Pohjank 4.64, 20. Niki Annala Vuorenk 4.54, 21. Frans Suonvieri Pohjank 4.40, 22. Antton Impiö Rautio 4.33, 23. Jaakko Mehtälä Mehtä 3.76, 24. Arttu Kallio Tynkä 3.55.

3-4 lk pojat 60 m:1. Anton Luokkanen Rkari 9.484, 2. Topi Kahila Pohjank 9.569, 3. Markus Kyösti Rkari 10.066, 4. Lenne Perttula Vuorenk 10.073, 5. Atte Rautakoski Pohjank 10.096, 6. Jere Hietala Pohjank 10.117, 7. Luka Pennala Vuorenk 10.128, 8. Ahti Peltola Pohjank 10.276.

5-6 lk pojat 1000 m: 1. Valtteri Joki-Erkkilä Tynkä 3.45, 2. Kimi Kalliokoski Pohjank 3.46, 3. Julius Juola Pohjank 3.48, 4. Konsta Jutila Etelä 3.58, 5. Jere Hintsala Rautio 4.04, 6. Antero Mehtälä Mehtä 4.05, 7. Joel Parhiala Rautio 4.09, 8. Juuso Raudasoja Rahja 4.10, 9. Leevi Nevalainen Pohjank 4.12, 10. Aaro Uusitalo Pohjank 4.15, 11. Petrus Sorvari Mehtä 4.16, 12. Jonathan Sorvari Vuorenk 4.19, 13. Panu Priuska Pohjank 4.25, 14. Niklas Sihvonen Rautio 4.26, 15. Eero Takalo Pohjank 4.31, 16. Alvar Oikarainen Pohjank 4.35, 17. Lassi Isokääntä Pohjank 4.36, 18. Veeti Rättö Tynkä 4.43,

19. Miko Mölsä Tynkä 4.44, 20. Elias Siipola Vuorenk 4.47, 21. Veikka Tölli Mehtä 4.48, 22. Kristian Koutonen Mehtä 4.49, 23. Eetu Vihelä Vuorenk 4.54.

5-6 lk pojat korkeus: 1. Verner Toivonen Vuorenk 125, 2. Joonas Ängeslevä Etelä 125, 3. Joona Rönn Vuorenk 125, 4. Valde Niskakangas Rautio 115, 5. Kalle Hekkala Rkari 115, 6. Kasperi Nikki Pohjank 115, 7. Konsta Jutila Etelä 115, 8. Aleksi Alho Tynkä 110, 9. Manuel Tuura Pohjank 110, 10. Aukusti Vihelä Etelä 110, 11. Aatu Impiö Rautio 105, 12. Santeri Känsäkangas Tynkä 105, Petrus Sorvari Mehtä 105, Max Annala Vuorenk 105, Kimi Kalliokoski Pohjank 105, 16. Miko Mölsä Tynkä 105, 17. Antero Mehtälä Mehtä 100, Julius Juola Pohjank 100, Petro Ojala Pohjank 100, 20. Veikka Vasalampi Rautio 100, 21. Mico Pahkala Rkari 95, Aleksi Karekivi Pohjank 95.

5-6 lk pojat keihäs: 1. Jonne Isotalus Pohjank 26.87, 2. Jonatan Bäckman Pohjank 26.62, 3. Konsta Jutila Etelä 25.59, 4. Miska Fors Vuorenk 22.89, 5. Heikki Nuorala Vuorenk 22.70, 6. Verner Toivonen Vuorenk 22.35, 7. Aukusti Vihelä Etelä 21.88, 8. Valde Niskakangas Rautio 21.50, 9. Joel Kinaret Etelä 21.49, 10. Niilo Torvi Rkari 21.48, 11. Markus Hietala Pohjank 20.55, 12. Jonatan Kalliomäki Tynkä 20.00, 13. Viljami Tuikka Rahja 19.46, 14. Saku Paavola Rahja 18.81, 15. Topi Aittamaa Rautio 18.20, 16. Ville Nauha Pohjank 17.85, 17. Samu Tolonen Mehtä 16.50, 18. Kimi Kalliokoski Pohjank 15.90, Aatu Takkunen Pohjank 15.90, 20.Topias Tölli Mehtä 15.75, 21. Matti Lukkarila Rkari 15.63, 22. Akseli Kangas Rkari 14.26, 23. Otso Rautakoski Rautio 13.86, 24. Eetu Rättö Tynkä 3.36, Eetu Autio Rkari 13.36.

5-6 lk pojat kuula: 1. Niilo Torvi Rkari 10.20, 2. Mikael Humalajoki Vuorenk 10.00, 3. Tobias Humalajoki Vuorenk 8.50, 4. Valtteri Joki-Erkkilä Tynkä 8.46, 5. Aaro Uusitalo Pohjank 8.27, 6. Joonas Ängeslevä Etelä 8.10, 7. Jonatan Bäckman Pohjank 7.80, 8. Saku Paavola Rahja 7.63, 9. Heikki Nuorala Vuorenk 7.45, 10. Antton Rautakoski Rautio 7.41, 11. Valde Niskakangas Rautio 7.40, Samu Tolonen Mehtä 7.40, 13. Benjamin Peltola Pohjank 7.30, 14. Jori Bäckman Pohjank 7.15, Juuso Raudasoja Rahja 7.12, 16. Panu Tanska Pohjank 7.10, 17. Juho Seppä Rkari 6.85, 18. Rasmus Heikkinen Tynkä 6.70, Onni Pulkkinen Etelä 6.70, Jonne Isotalus Pohjank 6.70, 21. Otso Rautakoski Rautio 6.65, 22. Julius Rautakoski Tynkä 6.61, 23. Petrus Sorvari Mehtä 6.57, 24. Niklas Ojala Etelä 6.44, 25. Akseli Kangas Rkari 6.10, 26. Veikka Viitasaari Rkari 5.47.

5-6 lk pojat 60 m: 1. Ville Nauha Pohjank 9.270, 2. Jesse Silvola Pohjank 9.495, 3. Aaro Uusitalo Pohjank 9.525, 4. Eevert Laitala Pohjank 9.595, 5. Niklas Reinikainen Tynkä 9.655, 6. Antero Mehtälä Mehtä 9.688, 7. Valtteri Joki-Erkkilä Tynkä 9.698, 8. Aleksi Karekivi Pohjank DNS.

5-6 lk tytöt 1000 m: 1. Veera Kurikkala Raumank 3.43, 2. Lotta Oja Etelä 3.47, 3. Fiia Niemelä Pohjank 3.50, 4. Veera Salmi Pohjank 3.55, 5. Aino Venetjoki Raumank 3.57, 6. Sanni Halmeenpää Rahja 4.00, 7. Valma Tolonen Mehtä 4.01, 8. Alisa Salmu Pohjank 4.03, 9. Alma Junnikkala Pohjank 4.09, 10. Salla Aarnio Pohjank 4.14, 11. Nella Haapala Rahja 4.17, 12. Aida Rajala Vuorenk 4.18, 13. Maaria Sorvari Mehtä 4.20, 14. Sylvia Nikula Tynkä 4.21, 15. Venla Jokitalo Rautio 4.27, 16. Emilija Joki-Erkkilä Tynkä 4.31, 17. Neela Kurikkala Raumank 4.32, 18. Ilona Keskitalo Mehtä 4.38, 19. Lilja Isopahkala Etelä 4.41, 20. Siiri Heininen Vuorenk 4.42, 21. Sofia Eteläniemi Mehtä 4.42, 22. Ellanoora Paloaho Pohjank 4.47, 23. Silja Märsylä Pohjank 4.48, 24. Sini-Sofia Luoto Vuorenk 5.01, 25. Marissa Keskikorpi Rautio 5.02, 26. Ellen Kauppila Rautio 5.04, 27. Nelly Rautakoski Rautio 5.06.

5-6 lk tytöt keihäs:1. Selina Nikula Tynkä 18.00, 2. Veera Kurikkala Rkari 17.79, 3. Klaara Kivistö Rahja 17.56, 4. Valma Tolonen Mehtä 15.05, 5. Alisa Salmu Pohjank 14.80, 6. Oona Ojala Pohjank 14.45, 7. Fiia Niemelä Pohjank 13.89, 8. Sini-Sofia Luoto Vuorenk 13.71, 9. Helmiina Paloaho Pohjank 12.86, 10. Neea Salmu Etelä 12.75, 11. Sofia Eteläniemi Mehtä 12.42, 12. Vilma Himanka Rkari 11.80, 13. Lotta Puranen Rkari 11.38, 14. Salla Heikkinen Pohjank 11.25, 15. Aamu Salmu Etelä 11.14, 16. Henna Tuura Tynkä 10.87, 17. Anni Myllylä Pohjank 10.81, 18. Ester Karjalainen Vuorenk 10.26, 19. Sini Kolppanen Vuorenk 10.22, 20. Inka Okkonen Rautio 9.26, 21. Neela Kurikkala Rkari 8.92, 22. Ellen Kauppila Rautio 7.19, 23. Milka Vasalampi Rautio 7.00, 24. Anni Nissine Etelä 6.74.

5-6lk tytöt kuula: 1. Salla Heikkinen Pohjank 7.40, 2. Jenniina Tuura Pohjank 7.10, 3. Fiia Niemelä Pohjank 6.56, 4. Vilma Himanka Rkari 6.50, 5. Neea Salmu Etelä 6.36, 6. Sini Kolppanen Vuorenk 6.24, 7. Janette Tallila Tynkä 6.20, 8. Ellanoora Paloaho Pohjank 6.18, 9. Emilia Joki-Erkkilä Tynkä 6.13, 10. Siiri Sillankorva Etelä 6.04, 11. Klaara Kivistö Rahja 5.82, 12. Nea Parviainen Rahja 5.77, 13. Maija Siermala Rkari 5.73, 14. Maaria Sorvari Mehtä 5.70, 15. Lumina Himanka Vuorenk 5.68 15, Ester Karjalainen Vuorenk 5.66, 17. Taika Toikkanen Tynkä 5.60, Neela Kurikkala Rkari 5.60, 19. Valma Tolonen Mehtä 5.48, 20. Ella-Maaria Juola Pohjank 5.15, 21. Nanetta Koivisto Rkari 5.05, 22. Helmiina Paloaho Pohjank 4.90, 23. Ida-Maria Isoaho Rautio 4.78, 24. Detti Attila Rautio 4.70, 25. Aada Heikkilä Etelä 4.64,26. Emmi Väliverronen Rautio 4.01.

5-6 lk tytöt pituus: 1.Frida Isojärvi Tynkä 442, 2. Lotta Oja Etelä 419, 3. Essi Rahkola Pohjank 419, 4. Telma Tuorila Rkari 397, 5. Klaara Kivistö Rahja 384,6. Sanni Halmeenpää Rahja 382, 7. Kaisa Kyösti Rkari 377, 8. Aino Venetjoki Rkari 371, 9. Oona Ojala Pohjank 371, 10. Heta Rautio Pohjank 366, 11. Veera Kurikkala Rkari 359, 12. Lotta Mäkelä Vuorenk 354, 13. Lilja Isopahkala Etelä 344, 14. Ella-Maaria Juola Pohjank 336, 15. Selina Nikula Tynkä 334, 16. Maaria Sorvari Mehtä 332, 17. Iina Pirttijärvi Etelä 326, 18. Valma Tolonen Mehtä 320, 19.Helmi Nevalainen Vuorenk 314, 20. Janette Tallila Tynkä 298 , 21. Jenni Nikupaavo Pohjank 289, 22. Tilda Sorvari Vuorenk 277.

5-6 lk tytöt 60 m: 1. Frida Isojärvi Tynkä 8.636, 2. Jenniina Tuura Pohjank 8.694, 3. Essi Rahkola Pohjank 9.021, 4. Lotta Oja Etelä 9.241, 5. Ellanoora Paloaho Pohjank 9.248, 6. Eliisa Rahkola Raumak 9.255, 7. Kaisa Kyösti Raumak 9.351, 8. Heta Rautio Pohjank 9.389.

#