maanantai 17.6.2019 | 08:22
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
Uutiset

Merenojan koulun stipendien saajat

Kalajokiseutu+
To 6.6.2019 klo 08:58

Parhaasta keskiarvosta lukuaineissa, A. ja V. Kiviojan rahasto: Janina Nauha 9F.

Hyvä koulumenestys, Topi-Kalustaja: Veera Aunola 8G.

Hyvä koulumenestys, Säästöpankki Kalajoki: Milla Kippola 8A.

Hyvä koulumenestys, Halpa-Halli Kalajoki: Alisa Vuollet 9C.

Hyvä koulumenestys, Kalajoen Maamiesseuraliitto ry: Jasmin Rantala 9C.

Hyvä koulumenestys, Kalajoen Maamiesseuraliitto ry (pienryhmät): Lassi Simpanen 9J.

Hyvä koulumenestys, Hyvä käytös, reilu kaveri, LC-Kallattaret: Jussi Prittinen 9H, Lotta Erkkilä 9D.

Aikaansa seuraava; reipas, kannustava, yhteisöllinen ja suvaitsevainen, Kaleva-lehti (digilehti 6kk): Annika Peltola 9F.

Menestyminen matemaattisissa aineissa, Kalajoen Osuuspankki:

Jasmin Rantala 9C, Janina Nauha 9F, Iitu Finnilä 9C.

Menestyminen äidinkielessä ja kirjallisuudessa sekä S2-oppiaineessa, S-Market Kalajoki: Alisa Vuollet 9C, Tytti Isopahkala 8C.

Menestyminen äidinkielessä ja kirjallisuudessa sekä S2-oppiaineessa, KPK Yhtiöt (Kalajokiseudun digilehden vuosikerta): Armen Mhitarjan 7C

Erikoismuistaminen huimasta kehityksestä valinnaisaineessa: Iida Saari 9H.

Luen – siis olen, Keski-Pohjanmaan äidinkielen opettajat ry (lahjakortti): Xitian Hu 8G.

Menestyminen kotitaloudessa, Kalajoen Martat: Saku Mäkelä 7B, Aada Kivistö 7D.

Menestyminen kielissä, Kalajoen Osuuspankki: Lotta Erkkilä 9D

Menestyminen kielissä, Eino Honkelan rahasto: Riina Tolonen 9D

Menestyminen kielissä, Eino Honkelan rahasto: Jenna Siirtola 9G

Menestyminen ruotsin kielessä, Pohjola-Nordenin kirjalahja: Nelli Ojala 9G.

Menestyminen ranskan kielessä, opettajan kirjalahja: Netta Sandholm 9B.

Menestyminen historiassa ja yhteiskuntaopissa, S-Market Kalajoki: Janika Anttila 9G.

Menestyminen historiassa ja yhteiskuntaopissa, KPK Yhtiöt (Keskipohjanmaan digilehti 12kk): Lauri Talvi 8B.

Menestyminen liikunnassa, Säästöpankki Kalajoki: Martti Prittinen 9D.

Menestyminen liikunnassa, S-Market Kalajoki: Annika Peltola 9F. Menestyminen liikunnassa, Team Sportia Kalajoki: Nestori Niskakangas 9G.

Menestyminen liikunnassa, Kalajoki Akatemia: Frida Kivistö 9C.

Menestyminen musiikissa, yhteiskoulun entisten oppilaiden rahasto v. 1947: Kerttu Kauppinen 9B.

Menestyminen kuvataiteessa, yhteiskoulun entisten oppilaiden rahasto v. 1947: Miia-Riikka Eeronketo 9B.

Menestyminen biologiassa ja maantiedossa, Säästöpankki Kalajoki: Riina Tolonen 9D, Nelli Ojala 9G.

Menestyminen käsitöissä, Topi-Kalustaja: Albert Isopahkala 9C.

Menestyminen käsitöissä, Kalajoen kangas: Sanni Vuollet 7D.

Menestyminen kaupallisissa aineissa, Topi-Kalustaja: Nelli Ojala 9G. Menestyminen tietotekniikassa, Kalajoen Kodinkone: Niiro Karukka 8G.

Menestyminen terveystiedossa, Kalajoen apteekki: Veera Aunola 8G.

Aktiivisesta toiminnasta tukioppilaana, oppilaskunta: Inka Tölli 9F.

Aktiivisesta toiminnasta oppilaskunnassa, oppilaskunta: Jessica Niska 9B.

Esimerkillinen urheileva yläkoulun oppilas (yksilölajit), Antin Malja -kiertopalkinto: Iida Vuollet 9C.

#